JOVANOVIĆ PONOVO SPAŠAVAO PARTIZAN: Parni valjak JEDVA osvojio bod protiv SJAJNOG Radničkog!
Velika borba vodila se u Humskoj 1, Foto: Starsport

plej-of superlige srbije

Goleada u Humskoj 1

Objavljeno: 20:10h

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Kragujevca remizirali su rezultatom 2:2 u poslednjem meču plej-ofa Superlige Srbije.

Crno-beli su ostali na drugoj poziciji, dok će Kragujevčani pasti na peto mesto ukoliko Vojvodina savlada Mladost na svom terenu.

Utakmica je krenula velikom šansom za Partizan. Jung-Džun Goh je iz velike blizine promašio, tačnije sjajno ga zaustavio golman Stojan Leković.

Kazna je stigla već u 4. minutu. Odradili su sjajnu akciju gosti, a na kraju je posle odbitka gol postigao Kilijan Bevis.

U 10. minutu Goh je napustio teren zbog povrede, a zamenio ga je Aleksa Janković.

Nastavio je gost sa atacima, ali je čudesni Aleksandar Jovanović još jednom fantastično branio.

Janković je u 43. minutu propustio veliku šansu, ali je umesto šuta odlučio da sistira i sve je otišlo u nepovrat.

Na startu drugog poluvremena Jovanović je još jednom sačuvao Partizan, da bi u 69. minutu zicer promašio Ksander Severina.

Ponovo je kazna stigla veoma brzo. Bivši fudbaler Partizana Milan Aleksić je lepo probio, šutirao sa ivice kaznenog prostora i doneo velikih 2:0 Kragujevčanima.

Ipak, Partizan se odjednom probudio i samo četiri minuta kasnije bilo je 2:1. Janković je lepo proigrao Nemanju Nikolića, kome nije bilo teško da pošalje loptu u praznu mrežu.

Nastavio je Partizan sa napadima i u 82. minutu došao je do 2:2. Bibars Natho je lepo uposlio rezervistu Nemanju Trifunovića, koji je dobro primio loptu, a potom je zakucao u mrežu gostiju za 2:2.

Pokušao je Radnički svim silama da dođe do pobede i tri boda koji bi mu garantovali kvalifikacije za Ligu Evrope, ali je neverovatni Jovanović odbranama sačuvao bod Partizanu.